Habdzin

Działka (Budowlana) na sprzedaż
  • Typ nieruchomości: Działka
  • Powierzchnia : 5 000 m2
  • Typ transakcji : sprzedaż
  • Lokalizacja : Habdzin
  • Numer oferty : 319610
  • Cena za m2 : 180 PLN

Działka w kształcie prostokąta (wymiary około 50 x 100 m) położona jest we wsi Habdzin - graniczącej z Konstancinem Jeziorna.
Teren na którym znajduje się działka przeznaczony jest w MPZP pod zabudowę jednorodzinną i zagrodową. Możliwe jest również zlokalizowanie tam nieuciążliwej działalności stopnia podstawowego (np. lokale biurowe, gastronomia, usługi bytowe, drobne usługi handlu i rzemiosła ) - powierzchnia prowadzonej działalności nie może jednak przekroczyć 20 % powierzchni użytkowej budynku.
Minimalna powierzchni biologicznie czynna 60%, maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy 0,3, budynki maksymalnie 3 kondygnacyjne z użytkowym poddaszem - budynki do 11 m wysokości. Możliwa zabudowa jednorodzinna lub bliźniacza, MPZP wyklucza zabudowę szeregową. Plan umożliwia dodatkowy budynek na działce o charakterze gospodarczym lub garażowym. Nieprzekraczalna linia zabudowy 5 m od ulicy. Powierzchnia nowo utworzonej działki nie może być mniejsza niż 1500 mkw. Właściciel posiada projekt podziału całej nieruchomości na trzy działki budowlane oraz drogę.
Media : woda i prąd na działce, gaz i kanalizacja w drodze.
Działka jest ogrodzona, na działce znajduje się budynek o powierzchni około 270 mkw w słabym stanie technicznym.
W sąsiedztwie zabudowa jednorodzinna. Z tyłu działka graniczy z polami uprawnymi. Po drugiej stronie drogi staw i budynek sołectwa Habdzin. Kilkadziesiąt metrów od działki przystanek autobusowy Habdzin I oraz sklep spożywczy.
Zaledwie 30 minut autem dzieli nas od Centrum Warszawy (22 km), 3 minuty od Centrum Konstancina Jeziorna (4 km).
Na terenie wsi znajduje się akwen wędkarski „Jezioro Habdzin” o długości około 1 km i szerokości do 100 m. W okolicy wspaniałe lasy, malownicza rzeka Jeziorka, pełne uroku inne wsie nadwiślańskie oraz oczywiście piękny Konstancin Jeziorna z ponad 50 obiektami wpisanymi do krajowego rejestru zabytków, takich jak wille, zespoły dworskie i kościoły.